logowanie

Wydarzenia
8 stycznia 2011 - Trzynasty Bal Przymierza Rodzin
Impreza miała miejsce w Auli Politechniki Warszawskiej, gdzie oprócz karnawałowej zabawy jak zawsze aktywnie wspierano cele statutowe tej organizacji, która zasila fundusze stypendialne dla uczniów z niezamożnych rodzin. Patronat nad tegorocznym balem objęli Pan Prezydent Bronisław Komorowski i Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Imprezę prowadzili Anna Nehrebecka i Katarzyna Kolenda-Zalewska. Jak co roku na balu zaznaczył się także PKMiKP.
Pan Prezydent Komorowski wręcza pióro jednemu z Kolekcjonerów Piór, który wylicytował je za rekordową sumę 110.000 złotych. Pióro Parker Duofold Senior ma na skuwce wygrawerowany inicjał B.K. oraz datę 06.08.2010 - dzień objęcia prezydentury przez Pana Bronisława Komorowskiego.
Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z Panią Prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i Wojciech Bazarnik, Prezes PKMiKP podczas dobroczynnego balu.
7 września 2010 - Inauguracja VIII Konkursu Ładnego Pisania
VIII Ogólnopolską Kampanię Pisania Piórem wspierają znane i lubiane gwiazdy, które same pisząc piórem chcą zachęcić do tego również młodych ludzi.
- To tak jakbyśmy mieli na sobie garnitur, czy piękną suknię. Staramy się wtedy ładniej poruszać, prezentować. Tak samo jest z pisaniem piórem. Jeżeli piszemy piórem to staramy się robić to ładniej, estetyczniej. Mam wrażenie, że słowa nabierają wtedy innej mocy - mówiła podczas Inauguracji tegoroczna Ambasadorka Kampanii, Katarzyna Cichopek.
Wśród członków Kapituły Konkursowej zasiada również znana pisarka i podróżniczka Beata Pawlikowska, która w tym roku jest autorką tematów konkursowych, a dla której pisanie piórem od zawsze stanowiło ogromną przyjemność. Kapitule Konkursu Ładnego Pisania przewodniczy artysta grafik Andrzej Pągowski. Honorowy patronat sprawuje między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W tegorocznej edycji wezmie udzial około 4 tysięcy uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych z całej Polski. Z prac napisanych piórem, nadesłanych do 31.10.2010 roku, jury wybierze 10 najlepszych. Ich autorzy będą jeszcze rywalizowali podczas Gali Finałowej , która odbędzie się 9 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych, przewidziano nagrody w postaci dziesięciomiesięcznych stypendiów naukowych. W siedmiu zorganizowanych dotychczas konkursach wzięlo udział około 30 tysięcy uczniów z całej Polski.
16 stycznia 2010 - wręczenie pióra klubowego z numerem 1 Panu Jerzemu Buzkowi, Honorowemu Członkowi PKMiKP
Miło mi poinformować że Pióro Klubowe z naszej jubileuszowej serii, zostało uroczyście wręczone Panu Jerzemu Buzkowi, przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego, oraz Honorowemu Członkowi Polskiego Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór. Wydarzenie to miało miejsce na specjalnej Gali BCC 16 stycznia 2010, w Teatrze Wielkim w Warszawie, w obecności m. in Pani Izabeli Dzieduszyckiej, również Honorowego Członka Klubu. Premier RP Donald Tusk wygłosił wówczas laudację na cześć Jerzego Buzka. Udział w Gali wziął również Prezydent RP.
Ta jubileuszowa seria piór limitowanych została stworzona specjalnie na 10-lecie PKMiKP, w liczbie 510 sztuk. Tu cyfra 5 oznacza formę korpusu, która jest pięciokątna, liczba 10 symbolizuje rocznicę założenia Klubu. Szczegółowe informacje na temat tego wyjątkowego produktu znajdziecie Państwo pod adresem http://www.pioroklubowe.pl
6-7 grudnia w Galerii Zapiecek na warszawskim Starym Mieście odbyła się Wystawa zorganizowana przez Klub Miłośników i Kolekcjonerów Piór. Okazją do spotkania się kolekcjonerów z całej Polski była 10 rocznica powstania PKMiKP.
Honorowy patronat nad IV Wystawą PKMIKP objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Bogdan Zdrojewski. Plakat, który promował Wystawę został zaprojektowany przez znanego artystę plastyka Andrzeja Pągowskiego.
Podczas uroczystego otwarcia Wystawy prezes klubu Wojciech Bazarnik wręczył trzeci tytuł Członka Honorowego Klubu szanowanej kolekcjonerce pani Magdalenie Sosenko, poprzednie dwa tytuły zostały przyznane Prezesowi Stowarzyszenia Przymierza Rodzin pani Izabeli Dzieduszyckiej oraz panu premierowi Jerzemu Buzkowi. Podczas otwarcia swoją prelekcję wygłosił również pan Dave Ruderman - dyrektor muzeum firmy Parker w Newhaven w Anglii, który przyleciał do Warszawy specjalnie na otwarcie Wystawy wraz z częścią bardzo ciekawej kolekcji muzeum.
Wystawa została podzielona na dwie części: część historyczną gdzie swoje kolekcje prezentowali prywatni kolekcjonerzy z całej Polski oraz część współczesną gdzie zobaczyć można było najnowsze modele wiecznych piór, marek obecnych na polskim rynku. Były to głównie limitowane edycje piór, firm takich jak: Aurora, Cross, Graf von Faber Castell, Marlen, Montblanc, Parker, Pelikan, Sheaffer, Stipula, Visconti, Waterman i Waldmann. [wiecej...]


23 Grudzień 2008r. - Visconti Biblia w rękach Ojca Swiętego
W watykanie przedstawiciel producenta marki Visconti Pan Dante dell Vechio wręczył Ojcu Swiętemu Benedyktowi XVI pióro Visconti Biblia o numerze 001.


23 Czerwiec 2007r. - Wielka Letnia Gala BCC
W czasie trwania Wielkiej Letniej Galii BCC do grona posiadaczy pióra klubowego Aurora-BCC dołączył Minister gospodarki - Pan Piotr Wozniak.Kwiecień 2007 r. - Polski Klub Miłośników i Kolekcjonerów Piór wraz z wydawnictwem Megaus ogłaszają Konkurs:
A jakie jest Państwa ulubione słowo?
21 kwietnia ukazać się ma w sprzedaży płyta z felietonami wybitnego językoznawcy Pana prof. Jerzego Bralczyka, w których w wyszukany i dowcipny sposób ukazuje On różnorodność, oraz bogactwo polskiej mowy. Ten niezwykle ciekawy zbiór rozważań nosi tytuł 'Mój język prywatny' i zainspirował nas do zorganizowania wspólnie z wydawnictwem MEGAUS zabawy z językiem polskim. Dodatkowe informacje na temat naszego konkursu znajdują się na płycie, którą można już nabyć w lepszych sklepach muzycznych, księgarniach, jak również w Centrum Piór Bazarnik. Nagrodą w naszym konkursie jest wieczne pióro z kolekcji Marlen - Maccus, które zostanie przekazane zwycięzcy z rąk samego Profesora Jerzego Bralczyka.

Czekamy na Państwa prace zainspirowane felietonami Pana prof. Jerzego Bralczyka 'Mój język prywatny', w których w dowolnej formie literackiej opiszą Państwo swe przemyślenia i refleksje związane z urodą naszego ojczystego języka. Prace, nie przekraczające objętości 2tys. znaków, prosimy przysyłać na adres: Polski Klub Miłośników i Kolekcjonerów Piór 00-357 Warszawa, ul Nowy świat 66., lub na adres mailowy: pkmikp.konkurs@bazarnik.pl. Czekamy do 30 czerwca 2007r.
Zapraszamy również na cztery spotkania autorskie z Profesorem Bralczykiem , które odbywać się będą w księgarniach EMPIK w czasie Dni Książki:

21 kwietnia sob. Warszawa ARKADIA godz. 15. 00
22 kwietnia niedz. Łódź MANUFAKTURA godz. 14.00
23 kwietnia pn. Warszawa NOWY śWIAT godz.18.00
28 kwietnia sob. Katowice SILESIA godz. 14.00

O nagrodzie...
Marlen - Maccus
Marlen zadedykował swą wyjątkową kolekcję ebonitowych piór wiecznych Markusowi, jednemu z czterech charakterów - mask teatru z Atelli. Maccus, Pappus, Dossenus i Bukkus byli znani w całym teatralnym świecie dzięki bajkom fabulla atella, które odgrywano w języku oskijskim w czasach Imperium Rzymskiego.Oskanie byli jednymi z pierwszych mieszkańców Półwyspu Włoskiego. Zamieszkiwali ten obszar od VII wieku p.n.e. do XI wieku n.e. i byli założycielami teatru, jaki my znamy dziś. Aktorzy atelleńskiego teatru przywdziewali maski by należycie określić odgrywaną postać. Maccus został najlepiej zapamiętany ze względu na swoje charakterystyczne cechy, jako ekscentryczny Dżoker. Antyczne maski pochodzące z prymitywnego teatru włoskiego są obecnie wystawiane w muzeach Nowego Jorku oraz w Luwrze w Paryżu. Stylowa kolekcja Marlen Maccus jest więc godnym połączeniem historii z teraźniejszością

Nasadka i zbiornik tego pióra wykonane są z zielonego i czarnego ebonitu a do wytworzenia szczególnego korynckiego klipsa i geometrycznego pierścienia użyto sterlingowego srebra próby 925. Pióro posiada tradycyjny tłokowy system napełniania oraz dwu-tonową stalówkę z 18-karatowego złota. Oskańskie miasto Atella położone było w gminie Sant Arpino, gdzie obecnie znajduje się siedziba firmy Marlen, której motto: 'Wartość słów trwa wiecznie' towarzyszy od momentu powstania. Dziś mówi ono wiele o filozofii piszących dzieł sztuki ze znakiem Marlen. Wyroby te od ponad dwóch dekad utrzymują niekwestionowaną pozycję wśród kolekcjonerów na całym świecie. Obecnie Marlen jest wizytówką instrumentów piszących, które czerpią inspiracje z piękna architektury, poezji, sztuki i wydarzeń historycznych.
Zapraszamy do zapoznania się z
Regulaminem Konkursu.Marzec 2007 r. - Rozwiązanie zagadki klubowej z Biuletynu nr. 9
Ostatnia zagadka klubowa, zamieszczona w Biuletynie nr.9, dotyczyła założycieli firmy Marlen. W tym roku nagrodę - nowoczesne pióro z kolekcji Marlena HTF Geneve, -wylosował Pan Andrzej Kosiór z Wrocławia. Serdecznie gratulujemy!
Andrzej Kosiór: Mieszkam we Wrocławiu od 1993 roku ze swoją rodziną- żona, syn i suczka rasy Labrador maści czekoladowej. Niestety jestem tzw. "flancowanym" wrocławianinem, ale jak tutejsi prawdziwi mieszkańcy bardzo kocham to miasto. Na co dzień służę jako żołnierz zawodowy w Siłach Powietrznych. Nie jestem jednak pilotem ( jak to się prawie każdemu kojarzy) tylko pracownikiem sztabowym. W wolnych chwilach lubię uprawiać sport, jazdę na rowerze, uprawiać naszą małą działkę, teatr, kino no i oczywiście długie spacery z psem. Moja przygoda z piórami właściwie zaczęła się w dzieciństwie. Pamiętam ,że zawsze miałem niechęć do pisania długopisem. Jako mały chłopiec mieszkałem w przygranicznej miejscowości Słubice, a czasy wtedy były trudne. Oprócz mięsa nie było też w sklepach artykułów piśmienniczych a zdobycie wtedy markowego pióra graniczyło z cudem. Dlatego też pióra, atramenty, naboje itp. Kupowałem u sąsiadów we Frankfucie nad Odrą za ciężko zarobione marki np. przy zbieraniu truskawek.

Pióro towarzyszy mi zawsze. Nawet kiedy brałem udziału w operacji „ IRAQI FREEDOM”, pomimo upalnego klimatu i trudnych warunków wszelkiego rodzaju dokumenty, zapiski, notatki i listy sporządzałem właśnie piórem. Najbardziej jestem przywiązany do swoich trzech piór: WATERMAN HARLEY-DAWIDSON i PARKER. Jestem pewny ze Pióro, które wygrałem sprawi mi na pewno dużo radości i jak każdy przedmiot do którego jestem bardzo przywiązany będę je zabierał na swoje kolejne wyprawy, misje itp. Dodam jeszcze że moja żona ma na imię Marlena- prawie jak pióro...2 marzec 2007 r. - Wręczenie nagród Ostre Pióro 2006
2 marca 2007 roku Business Centre Club po raz dziesiąty przyznał Ostre Pióra 2006. Jest to wyróżnienie przyznawane przez BCC przedstawicielom mediów ogólnopolskich i regionalnych, którzy w swojej pracy zawodowej propagują zasady przedsiębiorczości, szerzą edukację ekonomiczną i wspierają idee wolnego rynku. Po raz pierwszy dyplomy i Ostre Pióra wręczone zostały 19 czerwca 1997 roku. Wśród laureatów dotychczasowych edycji nagrody BCC są wybitni dziennikarze, uznani publicyści, szefowie największych tytułów prasowych, dziennikarze radiowi, telewizyjni i agencyjni. Swoje Ostre Pióra odebrali już m.in.: Monika Olejnik, Jan Pospieszalski, Grzegorz Miecugow, Elżbieta Jaworowicz, Jacek Ziarno, Tomasz Wróblewski, Maciej Sojka, Andrzej Turski, Witold Gadomski, Wiktor Legowicz, Emil Marat, Krzysztof Skowroński i Jolanta Pieńkowska.
Laureaci Ostrego Pióra-Nagrody Specjalnej otrzymali pióro klubowe Aurora-BCC.
PIÓRO KLUBOWE Aurora – BCC z limitowanej edycji ekskluzywnych piór wiecznych to oryginalny model tradycyjnego wiecznego pióra w eleganckim pudełku wykończonym welwetem. Każde pióro posiada indywidualny numer seryjny, widniejący na pozłacanym elemencie skuwki, korpus wykonany z czarnej, szlachetnej żywicy - na korpusie grawerka upamiętniająca 15 rocznicę powstania BCC, pierscień i klips platerowane 23K złotem, stalówka ze złota grawerowanego 14K, zakończona kulką irydową. Prezentacja Aurory-BCC odbyła się podczas na Letniej Wielkiej Gali BCC, 24 czerwca 2006 roku: prezes Marek Goliszewski wręczył pióro z numerem 03 pani komisarz Danucie Hübner. Pióra otrzymali również ks. bp Piotr Jarecki i prof. Krzysztof Pawłowski, a 10 lutego 2007 roku, podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu - José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej i Dimitris Dimitriadis, przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.
Laureaci Ostrego Pióra 2006 otrzymali pióra AURORA TALENTUM GT
AURORA TALENTUM GT jest piórem ekskluzywnym, w drewnianym opakowaniu, korpus wykonany z czarnej, szlachetnej żywicy, szeroki pierscień i klips platerowane 23K złotem a stalówka z 14K złota zakończona kulką irydową.

10 luty 2007 r. - Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu BCC
10 lutego 2007 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XVI edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. Podczas części oficjalnej Gali wręczone zostały Nominacje do tytułu Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci otrzymali Złote Statuetki. Na zaproszenie prezesa BCC Marka Goliszewskiego gościem gali był José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej, laureat Nagrody Specjalnej BCC. Pan José Manuel Barroso otrzaymał rónież od Prezesa Goliszewskiego piękne Pióro Klubowe Aurora-BCC wydane specjalnie na 15 rocznicę powstania klubu Bussines Centre Club.

6 stycznia 2007r. - Pióro Marlen Cameo na licytacji charytatywnej podczas Dziewiątego Dobroczynnego Balu Przymierza Rodzin
W styczniu tego roku odbył się w Auli Politechniki Warszawskiej dziewiąty Bal Dobroczynny Przymierza Rodzin - organizacji charytatywnej od lat zaprzyjaźnionej z PKMiKP. Wysoki Patronat nad tym wydarzeniem objęły, jak co roku znakomite postaci: Pan Jerzy Stępień (Prezes Trybunału Konstytucyjnego), Pani Róża Thun (Przedstawicielka Komisji Europejskiej w Polsce), Jego Ekscelencja Pan dr Reinharda Schweppe (Ambasador Republiki Federalnej Niemiec). Przybyłych gości tradycyjnie witały trzy pokolenia gospodarzy: Zofia i Andrzej Wielowiejscy, Anna i Marcin Gromniccy, oraz Agata Buzek- Mazan i Piotr Adamczyk.

Tego wieczoru na coroczną licytację wystawione były trzy bardzo ważne przedmioty: Książka prof. Władysława Bartoszewskiego oraz jego portret z autografem, Legitymacja Jana Nowaka Jeziorańskiego stanowiąca wstęp do Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych, oraz oczywiście wieczne pióro. W tym roku było to Cameo, prawdziwe dzieło sztuki firmy Marlen z limitowanej serii liczącej tylko 81 sztuk.

Ten ręcznie wykonany eksponat, pokryty został warstwą z kamei, w której widnieje wyrzeźbiony niepowtarzalny wzór, i oprawiony prawdziwą żywicą, złotem i srebrem. Bogato zdobiony zbiorniczek wykonany jest ze standardowego czystego srebra 925 i czystego złota 18kt/750. Na licytacji osiągnął on cenę 17000zł., która to kwota, jak zawsze, została przeznaczona na cele statutowe Przymierza Rodzin. Ten egzemplarz jest jedynym na całą Polskę, tym bardziej serdecznie gratulujemy jego nabywcy.

28 września 2006 r. - Ogólnopolska Kampania Ładnego Pisania
28 września b.r. odbyła się Konferencja inaugurująca Ogólnopolską Kampanię Ładnego Pisania oraz IV edycję konkursu 'Pisanie piórem kształtuje charakter', której organizatorami są Firma Parker, Studenckie Forum BCC oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Celem tak zacnej akcji jest zwrócenie uwagi polskiego społeczeństwa na problem zaniku umiejętności ładnego pisania, któremu współcześnie poświęca się tak mało uwagi, jak również zachęcanie do pisania piórem. Umiejętność ta, jak słusznie przekonują organizatorzy, kształtuje zwłaszcza w młodych ludziach wiele ważnych cech - samodyscyplinę, cierpliwość, pracowitość, a podczas samego procesu pisania intensywnie pracuje umysł. Pisanie piórem nie tylko wyrabia charakter, ale sprzyja ogólnemu rozwojowi młodej osoby.

Konkurs zostanie przeprowadzony przez stronę internetową www.ladnepisanie.pl w okresie 16.10.2006 do 7.11.2006, a zakwalifikowane prace oceniać będzie specjalna, powołana przez organizatorów kapituła sędziowska w skład której wchodzą m.in.: Andrzej Pągowski - artysta grafik, przewodniczący jury, prof. dr hab. Jerzy Bralczyk - ekspert języka polskiego, dr Katarzyna Kłosińska - przedstawiciel Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Wojciech Bazarnik - prezes Polskiego Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór, Marek Goliszewski - prezes Business Centre Club, prof. dr hab. Andrzej Blikle - przedsiębiorca, miłośnik piór.

Ponadto, na portalu internetowym www.ladnepisanie.pl znajduje się także prócz informacji związanych z Kampanią, raport dotyczący pisania ręcznego wśród młodych ludzi na świecie oraz wyniki badania nt. odręcznego pisania w polskim społeczeństwie. Zamieszczone zostały też wiadomości na temat technik pisania wiecznym piórem, historia pisma, ciekawostki dotyczące grafologii, artykuł o kaligrafii.

Honorowy patronat nad Kampanią i Konkursem ma zaszczyt sprawować nasz Klub, obok takich instytucji jak Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu RP, Komisja Kultury i środków Przekazu Senatu RP, Związek Nauczycielstwa Polskiego.

26 września 2006 r. - Mont Blanc świętuje 100-lecie firmy
To co zaczęło się wiek temu w Hamburgu w fabryce piór wiecznych jest dzisiaj międzynarodową firmą odnoszącą sukcesy, z daleko sięgającym zaangażowaniem w działalność kulturalną. Montblanc wielce zasłużenie obchodzi w tym roku hucznie swoje wielkie święto wydając wspaniałe rocznicowe serie takie jak StarWalker, Wirginia Woolf, Sir Henry Tate, czy Meisterstuck Solitaire 1906 i jak zwykle stawia na swe stałe wartości: na tradycję i innowację.

Firma MontBlanc od wieku oferuje zarówno najwyższą kulturę pisania jak i ekskluzywny styl życia w połączeniu z długowiecznością produktów o klasycznym wzornictwie i duszy. Klasyczne produkty, takie jak wysokiej jakości przybory do pisania z Kolekcji „Meisterstűck” i coroczne Limitowane Edycje stały się przedmiotem pożądania kolekcjonerów i pamiątkami rodowymi na wiele pokoleń. Marka jest podziwiana nie tylko przez biznesmenów i mężów stanu, takich jak Michaił Gorbaczow czy zdobywcę nagrody Nobla Dalai Lamę, lecz także przez gwiazdy takie jak Andie MacDowell, Bianca Jagger czy Bill Cosby.

W Warszawie uroczystość z okazji 100-lecia marki Montblanc odbyła się 26 września 2006 r. Teatrze Wielkim. Podczas gali prowadzonej przez Piotra Machalicę, przedstawiciel firmy Ingo Hauswirth odsłonił diament Montblanc, w kształcie słynnej gwiazdki specjalnie opracowany i opatentowany na tą wielką rocznicę.27 lutego 2006 r. - Nagrody za ostrość w BCC
Laureatów nagrody Ostre Pióra 2006 wyłoniono już po raz dziewiąty. Jest to wyróżnienie przyznawane przez gremia Business Centre Club przedstawicielom mediów, którzy w swojej pracy zawodowej propagują zasady przedsiębiorczości, szerzą edukację ekonomiczną i wspierają idee wolnego rynku. W ten sposób, w imieniu środowiska przedsiębiorców, prezes BCC Marek Goliszewski, podziękował dziennikarzom za ich pracę, profesjonalne przedstawianie opini publicznej problematyki gospodarczej i konsekwentne przybliżanie idei przedsiębiorczości, a także za rzetelne i krytyczne spojrzenie na rzeczywistość społeczną i ekonomiczną w naszym kraju. Prezes podkreślił rówież, że wolne media są czynnikiem podstawowym w demokratycznym państwie.
Na początku uroczystości, swoje pióra odebrali Laureaci Nagród Specjalnych. Są to zawsze wybitni przedstawiciele mediów, redaktorzy naczelni i publicyści, którzy swoimi działaniami wspierają rozwój gospodarki rynkowej w Polsce i budowę społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku w gronie tym znaleźli się:
Jacek Ziarno ( Puls Biznesu )
Wiktor Legowicz ( Polskie Radio )
Emil Marat ( Radio Pin 102FM )
Jan Pospieszalski i Krzysztof Skowroński- publicyści


Laureaci Ostrego Pióra- Nagrody specjalnej otrzymali pióra Visconti z serii Opera Master z czarnej żywicy ze stalówką ze złota 14K. Laureaci Ostrego Pióra otrzymali pióra Visconti z serii Van Gogh w kolorach wanilia i czarnym, również ze stalówką ze złota 14K.


na podstawie Magazynu BCC , Marzec 2006
luty 2006 r. - Rozwiązanie zagadki Klubowej z Biuletynu nr. 8
Zagadka zamieszczona w Biuletynie klubowym nr. 8 dotyczyła eleganckiej, limitowanej serii Pelikana Siedem Cudów Świata. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosowana została to jedyna, nagrodzona wspaniałym piórem : Epoch 361 to najnowszy produkt Pelikana. Jego korpus posiada aluminiową obudowę ozdobioną dookoła poprzecznymi rowkami, a stalówka wykonana jest ze złota 14K. Pióro to powędrowało w ręce p. Tomasza Łukasika z Gdyni.
Tomasz Łukasik ,,Moja pasja zaczęła się właściwie na studiach, pomyślałem wtedy że skoro pióro wieczne jest takim szlachetnym instrumentem to może i ja powinienem zacząć nim pisać. Z wykształcenia jestem informatykiem i politologiem zarazem, a to dlatego iż zanim poszedłem na studia skończyłem studium informatyczne co się wiązało z moim wielkim zamiłowaniem do komputerów i branży informatycznej. Politologiem jestem niejako z kierunku studiów jaki skończyłem. Bardzo polecam pióro wieczne jako instrument do pisania, ale też jako dzieło sztuki bo czyż pióra nie są piękne"
8 stycznia 2006 r. - II Honorowy Członek PKMiKP
Wyjątkowe pióra przyciągają wyjątkowych ludzi. Takie osoby, które przez swą niezwykłą osobowość i ogromne serce ukierunkowują swe działania na pomoc potrzebującym, czynią naszą rzeczywistość lepszą i stanowią przykład dla nas wszystkich. Jedną z takich osób jest niewątpliwie Pan premier Jerzy Buzek, który na balu Przymierza Rodzin w 2002r. , spontanicznie wyjął swoje osobiste pióro i poddał je licytacji, osiągając rekordową sumę 100 tys. zł., której to sumy, jak dotąd, nikomu nie udało się pobić. Od tego czasu szukamy odpowiedniej okazji aby podziękować Panu Premierowi za bezcenny gest i oto udało nam się wręczyć Mu certyfikat Honorowego Członka PKMiKP. W tym roku, w uroczystej i ciepłej atmosferze karnawałowego balu, w obecności Pani Ambasador Unii Europejskiej w Polsce, Róży Thun, certyfikat odebrała w zastępstwie żona Premiera- Pani Ludgarda Buzek.
8 stycznia 2006 r. - 8 Bal Przymierza Rodzin
Po raz kolejny pióro wsparło dobroczynność na karnawałowym, ósmym balu Przymierza Rodzin- organizacji dobroczynnej, od lat zaprzyjaźnionej z naszym Klubem. Na tradycyjną licytację przeznaczyliśmy kolejne wyjątkowe pióro: Montbanc Meisterstuck 149, model liczący prawie 80 lat, został ożywiony nową ideą- firma Montblanc, wraz z organizacją UNICEF, rozpoczęła kampanię przeciw analfabetyzmowi na świecie. Z tej właśnie okazji powstały 3 specjalne, limitowane opakowania tego pióra, zaprojektowane przez 3 słynnych kreatorów (m.in. przez twórcę projektu lotniska Cologne-Bonn- Helmuta Jahn'a). To cacko osiągnęło na styczniowej licytacji wartość niebagatelną- 30 tys. zł., która to suma powędrowała na cele statutowe Przymierza Rodzin.
październik 2005 r. - Najdroższe wieczne pióro świata...
3 lata temu rosyjska firma wydawnicza Gijarth Media Groep BV wpadła na pomysł zorganizowania najbardziej prestiżowej imprezy handlowej na świecie. I tak październiku 2002r., w Amsterdamie miały miejsce po raz pierwszy, największe na świecie, międzynarodowe targi artykułów luksusowych Millionaire Fair. Jest to impreza jedyna w swoim rodzaju, gdzie wystawcy oferują najwyższej klasy topowe i ekskluzywne towary oraz usługi elitom światowym- najbardziej wymagającym konsumentom. Millionaire Fair organizowene są tylko w miastach słynących ze stylu i ekstrawagancji, takich jak Szanghaj, Amsterdam, Moskwa, Courtrai w Belgii. Odwiedzający wystawę mogą podziwiać nawet najbardziej spektakularne produkty, do których zaliczają się m.in. luksusowe samochody, moda, biżuteria, jak również artykuły piśmiennicze. Na tegorocznym Millionaire Fair w Moskwie Montegrappa wystawiła Peace Pen- wieczne pióro wysadzane 23K diamentami warte 1 mln euro! Jest to, na dzień dzisiejszy najdroższe pióro na świecie. Ponad to pokaz uświetniły również marki Pelikan i Aurora. Jak widać rolę pióra można sprowadzić też do wdzięcznej lokaty kapitału...
październik 2005 r.- Rozwiązanie zagadki klubowej z Biuletynu nr. 7
Spośród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi na pytanie dotyczące modelu Duofold Parkera, wylosowany został Zwycięzca, wieloletni członek PKMiKP z Warszawy p. Wojciech Dyk. Nagrodą w zabawie było eleganckie i cenne pióro Parker Duofold Pinstripe, które dołączyło do kolekcji Pana Wojciecha.

Parker Duofold Pinstripe został zainspirowany tradycją i elegancją- ikoną mody lat 30. Styl prążkowany w czasach swego rozkwitu pojawiał się w niemal każdej dziedzinie życia- w pracy, sporcie, samochodach, militariach, eleganckich przyjęciach, a dziś nawet w piórach. Żaden inny pomysł kreatorski nie był bardziej wszechstronny i wyrafinowany. Prążki, zwane również stylem angielskiego gentlemana, stały się już kolejną cechą charakterystyczną Duofolda. Oprócz sympatycznej filozofii, jaką to pióro posiada, jest ono równocześnie produktem najwyższej jakości. Stalówkę wykonaną ze złota 18K , pokrywa platyna. Korpus, w pięknym niebieskim kolorze, z dwukolorowymi prążkami, posiada wykończenia również platerowane platyną. Opakowanie ma postać eleganckiego pudełka z wysuwaną szufladką, dekorowane luksusowym, lakierowanym drzewem madrona.
Wojciech Dyk:,, Jestem lekarzem i pracuje jako kardiochirurg na stanowisku adiunkta w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Dlaczego piszę piórem? Otóż uważam że jest to najlepsze urządzenie do pisania, oraz w pewnym sensie, jest to tradycja rodzinna- ojciec zawsze pisał markowym piórem. Mam w chwili obecnej około 100 piór- każde inne( w tym 16 firmy Parker). Aby skompletować nawet tak skromny zbiór wystarczy po pierwsze nie wyrzucać kolejno kupowanych egzemplarzy a po drugie od czasu do czasu zdobywać interesujące okazy. W pracy jestem rozpoznawalny właśnie po tym że piszę piórem i atramentem w charakterystycznym zielonym kolorze.''
28 lutego 2005 r. - Ostre Pióra w BCC
Już po raz ósmy Business Centre Club przyznał Ostre Pióra dziennikarzom, którzy w swojej pracy zawodowej propagują zasady przedsiębiorczości, wspierają ideę wolnego rynku i szerzą edukację ekonomiczną.

Po raz piąty, wręczone zostały także Ostre Pióra - Nagrody Specjalne, których Laureaci to wybitni przedstawiciele mediów, sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Nagroda ta jest także wyrazem uznania dla wszystkich zespołów dziennikarskich współpracujących z Laureatami.

Ostre Pióro przyznawane jest dziennikarzom redakcji lokalnych i ogólnopolskich na podstawie opinii Kanclerzy Lóż Regionalnych, członków Instytutu Lobbingu i gremiów BCC oraz dokładnej analizie monitoringu prasy.

W tym roku wybrano 37 Laureatów tej prestiżowej nagrody, w których ręce powędrowały pióra wieczne z najnowszej serii Waterman- Exception. Przewidziano również nagrodę dla czworga Wielokrotnych Laureatów: Grażyny Leśniak (Rzeczpospolita), Sławomira Matczaka (TVP, Panorama), Edwarda Szuby (Radio dla Ciebie), Krzysztofa Tomaszewskiego (Gazeta Prawna) - otrzymali oni eleganckie kasetki z lakierowanego drewna wiśniowego na instrumenty piśmiennicze firmy Visconti.

Laureaci Ostrych Piór - Nagrody Specjalnej - Piotr Aleksandrowicz (Redaktor Naczelny Business Week Polska), Andrzej Cudak (Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), Zbigniew Maciąg (Redaktor Naczelny Gazety Prawnej), Grzegorz Miecugow (TVN 24), Monika Olejnik (TVP, Radio Zet) otrzymali z kolei pióra wieczne marki Visconti z limitowanej serii Wall Street - Kwadratura Koła.

W uroczystości, która odbyła się 28 lutego br. w Pałacu Lubomirskich - warszawskiej siedzibie BCC, obok Laureatów i szefów ich redakcji, uczestniczyli m.in. prezes BCC Pan Marek Goliszewski oraz Kanclerzy Lóż Regionalnych BCC.

Business Centre Club istnieje od 1991 roku i jest elitarnym klubem przedsiębiorców oraz największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców. Zrzesza ponad 1200 głównie prywatnych firm reprezentowanych przez blisko 2000 przedsiębiorców obracających kapitałem 120 mld zł i zatrudniających 600 tysięcy pracowników. Wśród Członków Klubu znajdują się największe międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze itd. a także 200 firm zagranicznych. Ponadto BCC jest organizacją utrzymującą kontakty z instytucjami Unii Europejskiej, USA, Rosji i Kanady. Niedawno Business Centre zaprzestał przyjmowania nowych członków do swego grona stając się Klubem zamkniętym. Z badań marketingowych wynika, że jest on najbardziej prestiżową i skuteczną organizacją tego rodzaju w Polsce.

Klub przyznaje również nagrody specjalne - Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu osobistościom spoza środowiska przedsiębiorców za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Wszyscy laureaci tych nagród należą do grona Honorowych Członków BCC.

A są to m.in.:

Margaret Thatcher - za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki

Krzysztof Penderecki - za tworzenie w świecie klimatu przychylnego polskiej twórczości

Jacek Kuroń - za pozyskanie społecznego przyzwolenia dla trudnego procesu transformacji gospodarczej w Polsce.

Helmut Kohl - za zasługi dla rozwoju stosunków polsko- niemieckich, oraz wsparcie dążeń Polski do członkostwa w UE

Andrzej Wajda - za propagowanie polskiej kultury na świecie

Dariusz Fikus - za kreatywne kierowanie dziennikiem "Rzeczpospolita" dostarczającym przedsiębiorcom rzetelnej informacji gospodarczej

Jan Nowak Jeziorański - za wkład w tworzenie i rozwój polskiej demokracji oraz budowę politycznej i gospodarczej pozycji Polski na arenie międzynarodowej.
6 lutego 2005 r. - Pióro Visconti Rinascimento - na wagę zdrowia dziecka
Pióro wieczne Visconti Rinascimento powędrowało na Dziewiąty Bal Charytatywny Fundacji SYNAPSIS odbywający się w Warszawskim Hotelu Sheraton.

Ta ciesząca się wielką popularnością uroczystość jest ważnym źródłem finansowania, leczenia, terapii i edukacji dzieci chorych na autyzm w zbudowanym w roku 1999 przez fundację SYNAPSIS Ośrodku.

Fundacja SYNAPSIS istnieje od 1989 roku i posiada status Organizacji Pożytku Społecznego. W jej Ośrodku leczy sie rocznie 300 dzieci.

Visconti Rinascimento, model "Celuloid", stało się nagrodą główną w loterii charytatywnej Fundacji SYNAPSIS. Jest to szlachetne pióro godne swej nazwy."Renesans" wykonany jest z żywicy z dodatkiem prawdziwego celuloidu na korpusie. Włoska firma VISCONTI zadbała zarówno o najwyższą funkcjonalność, jak również dobór najlepszych materiałów. Stalówka wykonana jest z 14K złota a elegancki srebrny klips zdobi dyskretna cyrkonia. Cena egzemplarza wynosi 1200 zł. Renesansowy charakter tego instrumentu przenosi nas do minionych stuleci, w świat weneckich mistrzów rękodzieła.
15 stycznia 2005 r. - Pióro poświęcone największemu Autorytetowi Wszechczasów na balu rodzinnym w murach warszawskiej politechniki
Bale są bez wątpienia najdoskonalszą i najbardziej tradycyjną formą zabawy w czasie karnawału. Romantyczny wieczór, niepowtarzalna atmosfera, eleganccy, wspaniali goście i muzyka oraz najważniejsze szczytne cele - to wszystko miało miejsce w styczniu w przepięknej Auli Politechniki Warszawskiej.

Tam bowiem odbył się Siódmy Bal Dobroczynny Przymierza Rodzin pod wysokim patronatem Pana Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego Prezydenta R.P. na Uchodźstwie, Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz - Wiceprezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Jego Ekscelencji Pana Bruno Dethomas - Ambasadora Wspólnoty Europejskiej.

Tej nocy przyświecały idee Stowarzyszenia Przymierze Rodzin - m.in. integracja pokoleń, tak więc gości przybyłych całymi rodzinami powitały serdecznie trzy pokolenia Gospodarzy Balu Rodzinnego: Zofia i Jan Kołakowscy, Róża i Frantz Thun, Agata Buzek i Piotr Adamczyk i oczywiście Prezes Stowarzyszenia Pani Izabela Dzieduszycka.

Zabawa rozpoczęła się jak co roku, przy dźwiękach uroczystego poloneza, który, obok walca i tanga, jest stałym elementem "balowych" atrakcji. Atrakcją budzącą emocję była również gra fantowa i oczywiście licytacja, którą poprowadzili Katarzyna Kolęda-Zalewska i Marek Majewski.

Po północy rozpoczęła się długa licytacja obrazów czołowych polskich artystów, oraz wiecznego pióra...

Wieczne pióra są od 7 lat stałym elementem "balowych" licytacji, ciesząc się niezmienną sympatią i zainteresowaniem gości. Niektóre z nich związane są nawet z istotnymi wydarzeniami kulturalnymi i politycznymi i tym samym wpisały się na stałe w naszą historię. Przypomnijmy niektóre z tych wydarzeń:

- 8 stycznia 1999 r., Warszawa - na corocznym Balu Charytatywnym Przymierza Rodzin w czasie licytacji pióro Omas-Lech Wałęsa oznaczone nr 0026 osiągnęło cenę 52 000,- zł. W ten sposób stało się najdroższym piórem jakie zostało wówczas nabyte w Polsce.

- 17 grudnia 1998 r., Watykan - Lech Wałęsa wręcza swe pióro Ojcu Świętemu w specjalnie wykonanej na tą okazję srebrnej kasecie, opatrzonej następującą dedykacją:

"Ojcze Święty, dziś na świecie jest więcej wolności niż wdzięczności za wolność. To dlatego że ludzie nie doceniają wartości darów, którymi są obdarzani- przychodzą im one zbyt łatwo. Pamiętajmy że nawet Chrystusowi tylko jeden z dziesięciu uzdrowionych złożył dziękczynienie.
Z synowskim oddaniem, wdzięczny za dar wolności Lech wałęsa."

- Pióro Premiera J. Buzka - Na Balu Przymierza Rodzin w roku 2002 Pan Premier Jerzy Buzek spontanicznie wyjął z kieszeni własne pióro i poddał go licytacji. Cena tego pióra wyniosła wówczas 100 000 zł, lecz czyn p. Premiera był bezcenny.

Na tegorocznym balu, po raz kolejny pojawił się przedmiot zupełnie wyjątkowy, nie tylko dorównujący swą wartością poprzednim ofiarowanym piórom, ale łączący te wartości będąc symbolem pokoju i braterstwa. Pióro to wytwarza niepowtarzalny urok, ponieważ zostało stworzone przez człowieka zainspirowanego najbardziej szlachetnymi uczuciami. Ten urok to oczywiście również wspaniały projekt pióra oraz wybór kunsztownych materiałów ale przede wszystkim uczucia, które wywołuje. Pióro Aurora PAPA zostało stworzone specjalnie na uroczystość 25. lecia pontyfikatu Jana Pawła II w limitowanej serii 1919 sztuk i jest absolutną nowością - sprzedaż piór rozpoczęto w grudniu 2004. Również liczba 1919 nie jest przypadkową - jest to rok założenia firmy Aurora.

Niezwykłość owego pióra była tym większa, że zostało ono zamówione specjalnie na tegoroczny Bal Przymierza Rodzin ze specjalnym nr 1610 odwołującym się do daty 16 października 1978 r., kiedy to Jan Paweł II rozpoczął pontyfikat. Aby jeszcze bardziej uhonorować ten wyjątkowy egzemplarz, nadano mu jedynemu specjalny certyfikat pamiątkowy który umieszczony został w pudełku, o treści: Oto mały klejnot stworzony przez człowieka w hołdzie dla najwyższych uniwersalnych wartości płynących z głębi serca, dla których źródłem od ćwierćwiecza jest Osoba Ojca Świętego. Niniejsze wieczne pióro, oznaczone numerem upamiętniającym jedną z najważniejszych dat w historii - 16.X.1978, jest zainspirowane najszlachetniejszymi uczuciami. Stanowi symbol Pokoju i Braterstwa, tworząc mocną podstawę, na której można budować teraźniejszość i przyszłość. Jest ono wreszcie narzędziem walki. Walki Słowem.

AURORA PAPA jest piórem niezwykłym nie tylko z uwagi na swe przesłanie, jest również produktem najwyższej jakości. Pozłacana skuwka ma wygrawerowane dwa papieskie herby. Z jednej strony jest to orzeł, po raz pierwszy użyty jako herb przez papieża Innocentego III (1198-1216). Z drugiej strony znajduje się herb symbolizujący polskiego papieża: krzyż i litera M, będąca symbolem Maryi. Zwieńczeniem tego dzieła sztuki jest pozłacany klips. Korpus wykonany z wielobarwnego materiału o wyglądzie marmuru, specjalnie stworzonego przez firmę Aurora, przypomina wyglądem kolumny na placu Św. Piotra. W górnej części skuwki wygrawerowany jest napis XXV I. PAULUS II. Po raz pierwszy w historii firma AURORA zdecydowała się na pokrycie metalowego uchwytu pióra złotem. Wyróżnia się ono również osadzonym na wierzchołku skuwki białym agatem. Zbiorniczek na atrament, ukryty w korpusie pióra zapewnia dodatkowo dwie strony pisania mimo widocznego w okienku braku atramentu. Stalówka jest wykonana z litego 18 karatowego złota. Cena egzemplarza wynosi 4 600,- zł.

Pióro AURORA PAPA oznaczone nr 1610 zostało tego wieczoru nabyte za 8 000,- zł. Cały dochód z balu przeznaczony został na cele statutowe Przymierza Rodzin, takie jak pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, działalność edukacyjna, działalność charytatywna, organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, budowa i wyposażenie swych szkół i przedszkoli.
15 stycznia 2005 r. - Wprowadzamy status Honorowego Członka PKMiKP
Są osoby w życiu publicznym, których działalność charytatywną, społeczną czy kulturalną obserwujemy z przyjemnością i prawdziwym podziwem. Obdarzeni charyzmą i energią do działania starają się zmienić rzeczywistość na lepsze dodając nam nadziei i optymizmu. Niektóre z tych wybitnych osobowości niezbicie udowodniły, iż wierzą w "moc" pióra, mają również ogromne zasługi w propagowaniu kultury pisania piórem.

Dlatego też PKMiKP postanowił wprowadzić status Honorowego Członka. Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt nadać ten tytuł Prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin Pani Izabeli Dzieduszyckiej za wybitne osiągnięcia w propagowaniu kultury pisania piórem. Podczas uroczystego wieczoru na balu Przymierza Rodzin otrzymała ona certyfikat Honorowego Członka, oraz specjalny "Złoty Znaczek PKMiKP".

Przymierze Rodzin jest stowarzyszeniem katolickim zarejestrowanym w 1990r. Działa w 22 Terenowych Ośrodkach przy parafiach w Warszawie i okolicach, w Gdańsku, Pruszczu Gdańskim, Kutnie, Garwolinie, Rawie Mazowieckiej i jest organem prowadzącym dla własnych Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Liceów Ogólnokształcących, Świetlic Środowiskowych, Przedszkola i Szkoły Wyższej .

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin jest Organizacją Pożytku Publicznego i zajęło I-sze miejsce w Konkursie Pro Publico Bono za Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Dziesięciolecia 1989-1999.
6 grudnia 2004 r. - Parker Duofold Presidential - Legenda po raz pierwszy w Polsce
Duofold Presidential to perła w koronie serii Duofold. Najnowsza seria bazując na klasycznej elegancji z lat 20., łączy tradycyjną jakość firmy Parker z rękodziełem, stylem i najnowszą technologią. Wprowadzony on został do sprzedaży w 1992 r., przy czym w ciągu roku powstaje tylko 10 egzemplarzy. Nareszcie Duofold Presidential zawitał do Polski. Nabywcą tego wyjątkowego pióra będzie tylko jedna osoba mogąca cieszyć się przedmiotem niewątpliwie z najwyższej półki, najwyższej jakości, owianym do kanonu luksusowych dodatków, będąc symbolem jakości i dobrego smaku. Osobom dbającym o nieskazitelny styl, a także tym, które po prostu lubią cieszyć się modą, zaoferował on nową kolekcję artykułów piśmiennych dla kobiet - AUDACE.

W październiku tego roku Waterman przygotował podczaspowiednio do stylu właścicielki. W świomponowały.

Prezenty - pióra z kolekcji AUDACE z pewnością utrwaliły zaproszonym gościom moc pozytywnych, twórczych wrażeń. Nie obyło się też bez uroczystego bankietu z udziałem dziennikarzy oraz osobowości z modnego świata, którego gospodarzem był Prezes Sanford Europe.

Impreza w przepięknym wnętrzu Salle Wagram znajdującej się w samym sercu Paryża była już drugą edycją Waterman Fashion Week. W roku ubiegłym została zaprezentowana pierwsza kolekcja AUDACE. Wygląda na to, że Waterman dosr> Impreza w przepięknym wnętrzu Salle Wagram znajdującej się w samym sercu Paryża była już drugą edycją Waterman Fashion Week. W roku ubiegłym została zaprezentowana pierwsza kolekcja AUDACE. Wygląda na to, że Waterman doskonale rozumie kobiecą potrzebę piękna, zmian, różnorodności i potraktował pióra na równi ze strojem, tworząc nową kolekcję - modną. Zaproponował, niczym słynny zdolny projektant, 5 wyjątkowych modeli na 5 różnych dni, wieczorów, kreacji, nastrojów.
Z całym szacunkiem dla pięknych modelek, wytwornych materiałów i fasonów, Waterman zdaje się mówić: nie suknia zdobi człowieka, lecz pióro...
25 września 2004 r. - Montegrappa - The Oriental Zodiac Collection dla Zwyciężczyni Konkursu Wachlarza
Po ponad 50 latach Warszawa miała sposobność powrócić do tradycji wielkich bali i udowodnić, że może konkurować ze słynnymi i podziwianymi imprezami towarzyskimych dni, wieczorów, kreacji, nastrojów.
Z całym szacunkiem dla pięknych modelek, wytwornych materiałów i fasonów, Waterman zdaje się mówić: nie suknia zdobi człowieka, lecz pióro...
25 września 2004 r. - Montegrappa - The Oriental Zodiac Collection dla Zwyciężczyni Konkursu Wachlarza
Po ponad 50 latach Warszawa miała sposobność powrócić do tradycji wielkich bali i udowodnić, że może konkurować ze słynnymi i podziwianymi imprezami towarzyskimi Wiednia czy Paryża.
25.09.2004ji wielkich bali i udowodnić, że może konkurować ze słynnymi i podziwianymi imprezami towarzyskimi Wiednia czy Paryża.
25.09.2004 r. w budynku dawnej Resursy Obywatelskiej na Krakowskim Przedmieściu odbył się bowiem Wielki Warszawski bal Debiutantów pod Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Tam w uroczystej atmosferze gościło znakomite towarzystwo przedstawicieli starych polskich rodów, artystów, wybitnych naukowców, ludzi biznesu, mediów i polityki, wybitne osobowości zagraniczne z wielu krajów Europy i Ameryki, którzy w symboliczny sposób przyjęli do swego grona kilkudziesięciu młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie zawodowe i publiczne.

Spośród licznych atrakcji i niespodzianek, kluczowym momentem wieczoru stał się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wachlarz, na który to konkurs mięliśmy zaszczyt ufundować wieczne pióro firmy Montegrappa- The Oriental Zodiac Collection "KOZIOŁ". Zwyciężczynią Konkursu została właścicielka wspaniałego wachlarza i wybitna osobowość - Prezes Polskiej Fundacji im. Roberta Schumanna Pani Róża Thun. Było nam niezmiernie miło kiedy wkrótce po tym wydarzeniu otrzymaliśmy od Pani Prezes uroczy list napisany odręcznie nowym piórem, z którego wynikało niezbicie że Klub zyskał nową Miłośniczkę Wiecznych Piór.

Seria limitowana The Oriental Zodiac Collection licząca 2000 sztuk zainspirowana została chińskim zodiakiem. Tym razem projektant włoskiej firmy Montegrappa - Leopold Aquili stworzył niepowtarzalne pióro, z tradycyjnym tłoczkowym systemem napełniania, którego korpus wykonany został z naturalnej żywicy koloru bursztynowego, na którym umieszczona została płaskorzeźba ręcznie wykonana ze sterlingowego srebra. Stalówkę wykonano z 18-karatowego złota i pokryto platyną. Klips zakończony jest kuleczką wykonaną z kamienia szlachetnego. Pudełko, w jakie zapakowana jest seria Zodiac Kozioł, to prawdziwe arcydzieło. Szkatułka wykonana z czarnej laki z inkrustowanym wierzchem, w środku wyściełana jest czerwonym jedwabiem. Egzemplarz biorący udział w Konkursie otrzymał nr 790.

e-mail  |  góra  |  strona główna