logowanie

Serie Limitowane
Pióra powinny odzwierciedlać i podkreślać osobowość właściciela. Powinny być odpowiednio dobrane, dopasowane niczym strój do stylu właściciela, zawodu, rangi podpisywanego dokumentu. Czym innym pisze polityk, czym innym artysta. Istnieje powiedzenie: pokaż mi czym piszesz, a powiem ci kim jesteś. Pióro powinno również, poprzez swoją wagę, piękno i funkcjonalność, dawać poczucie przyjemności w pisaniu oraz spokoju i odprężenia
Co wyróżnia limitowane wieczne pióro od pióra ze zwykłej, również cennej kolekcji? To nie tylko podkreślenie indywidualności, ograniczona dostępność produktu, cenniejsze materiały i sztuka wykonania. Pióra takie niejednokrotnie tworzone są z potrzeby serca, przez to stanowią wartość bardziej kolekcjonerską i sentymentalną, aniżeli użytkową, choć to jest również sprawą indywidualną.
Takie dzieła przekazują symbole, idee, filozofie, rzeczywistość. Są uhonorowaniem, ukłonem w stronę tego co nas porusza- sztuki, architektury, wybitnych artystów, osobowości, miejsc, zjawisk, ideologii. Ich twórcy zostali zainspirowani.
Edycje limitowane wykonywane są też dla określonych organizacji i klubów oraz firm. Pióra, których nie może kupić zwykły śmiertelnik, stanowią element integracji, oraz podnoszą prestiż tych osób. Wygrawerowanie na nich inicjału właściciela nadaje mu cechy osobiste, a umieszczenie w pudełku tabliczki z dedykacją pozwala dostojnym prezentem upamiętnić najróżniejsze uroczystości i rocznice.
Pióra z limitowanych edycji to nie tylko narzędzia do pisania, to instrumenty "posiadające duszę".
Pióro Montblanc Max von Oppenheim
Max von Oppenheim - pióro Montblanc z serii "Patroni sztuki". Wydane w roku 2009 - 4810 szt. TO JEDYNY DOSTĘPNY W POLSCE EGZEMPLARZ TEJ LIMITOWANEJ SERII !
Pióro pochodzące z kolekcji poświęconej Patronom Sztuki. Tym razem niemiecka manufaktura zdecydowała się na uhonorowanie w ten sposób Maxa von Oppenhaima urodzonego 15 lipca 1860 roku w Kolonii niemieckiego archeologa, dyplomaty, znawcy bliskiego wschodu.
Projektanci z Hamburga określili pióro poświęcone Oppenheimowi mianem pisarskiego klejnotu z nutką Orientu. Nie można się z nimi nie zgodzić. Pióro samo w sobie prezentuje się znakomicie. Jego trzon, czyli korpus i skuwka, zostały wykonane ze srebra próby 925. Niesamowite wrażenie potęgują pozłacane pierścienie przedstawiające motywy zamieszczone na płaskorzeźbach w odnalezionej przez Oppenhaima świątyni. Najbardziej charakterystyczna pozostaje scena polowania z koniem i rydwanem, której oryginał znajduje się w nowojorskim Museum of Art. Dodatkowym smaczkiem jest geometryczny wzór, którym wykonawcy pióra przyozdobili skuwkę i korpus. Wzór ten był obecny między innymi na ceramice pochodzącej z Tell Halaf. Całość wieńczy idealnie wyprofilowana, jak przystało na Montblanca, stalówka - wykonana, jak w każdym limicie, z 18-karatowego złota - opatrzona ręcznie wykonaną grawerką, przedstawiającą karawanę Beduinów. Wartość pióra jest szczególna także ze względu na ograniczenie produkcji limitem wynoszącym 4810 - ta liczba to wysokość szczytu Mont Blanc.
Aurora Papa

Na cześć Papieża Jana Pawła II firma Aurora stworzyła bardzo wyjątkowe pióro. Pozłacana skuwka ma wygrawerowane dwa papieskie herby. Z jednej strony jest to orzeł, z drugiej zaś krzyż i litera M - symbol Najświętszej Marii Panny. Zwieńczeniem skuwki jest biały agat. Korpus wykonany z wielobarwnego materiału o wygladzie marmuru, specjao przez firmę Aurora. W górnej części skuwki wygrawerowany jest napis XXV I. Paulus II. Stalówka z 18K złota, tradycyjny, tłokowy system napełniania atramentem. Edycja obejmuje 1919 sztuk na świecie.

Aurora 85th Anniversary

Z okazji 85 rocznicy powstania firmy Aurora wydała bardzo piękne pióro. Skuwka i korpus z wykonane z bordowej żywicy syntetycznej. Uchwyt, klip i pierścionek wykończone w srebrze. Stalówka z 18K złota pokryta rodem, tradycyjny tłokowy system napełniania atramentem. Pióro opakowane jest w drewniane pudełko z atramentem w kolorze bordo. Edycja obejmuje 1919 sztuk na świecie.

Aurora Cellini

Benaventuro Cellini to XVI-wieczny artysta, pisarz, rzeźbiarz. Ten włoski mistrz złotnictwa doby renesansu był podziwiany na całym świecie przez stulecia aż do dziś. Firma Aurora stworzyła pióro Cellini, które z pewnością porusza serca kolekcjonerów. Korpus i skuwka wykonane ze sterlingowego srebra, ką porusza serca kolekcjonerów. Korpus i skuwka wykonane ze sterlingowego srebra, kunsztownie grawerowane. Ozdobne linie rzeźbiono szczegół po po szczególe i wypolerowano do perfekcji. Charakter pióra dodatkowo podkreśla klasyczny, kunsztowny klips zakończony lśniącą kulą. Stalówka z 18K złota pokryta platyną, tłoczkowy system napełniania atramentem. Edycja obejmuje 1919 sztuk.

Aurora Giuseppe Verdi Gran Gala

Giuseppe Verdi był jednym z największych kompozytorów XIX wieku. Do najsłynniejszych jego oper należą "Rigoletto", "Aida" czy "La Traviatta" i dla upamiętnienia tej postaci firma Aurora wydała pióro G.Verdi w ilości 1919 sztuk. Model charakteryzuje się bogactwem a jednocześnie prostotą. Korpus wykonany ze srebra pokrytego złotem jest grawerowany w delikatny wzór przedstawiający lirę, która jest także symbolem La Scali w Mediolanie. Stalówka z 18K złota, grawerowana, tradycyjny tłokowy system napełniania atramentem.

Aurora Giuseppe Verdi Opera

Giuseppe Verdi to jeden z najsłynniejszych kompozytorów XIX wieku. Firma Aurora chcąc uhonorować tę wybitną postać wydała pióro wykonane z czarnej lakierowanej żywicy ozdobione platerowanymi 23K złotem elementami. Skuwka srebrna pokryta złotem, grawerowana w delikatny wzór przedstawiajacy lirę, która jest także symbolem La Scali w Mediolanie. Stalówka wykonana z 18K złota, tradycyjny tłokowy system napełniania. Edycja obejmuje 1919 sztuk. Opakowane w drewniane pudełko z atramentem.

Graf von Faber Castell - Pen of the year 2006

Pierwsze, współcześnie uznawane za najstarsze dzieło sztuki, wytworzone ręką ludzką powstało 34 000 lat temu. Do jego wytworzenia użyto materiału, który nadal otoczony jest aurą tajemniczości: kości kła mamuta. Ten wyjątkowy budulec różni się od dostępnej w dzisiejszych czasach kości słoniowej ciężarem właściwym - jest od 20 do 25% cięższy a dla oka konesera błyskawiczne rozpoznawalny pod względem struktury. Dodatkową zaletą tego materiału jest fakt, że jego dystrybucja, w odróżnieniu do handlu kością słoniową, nie jest objęta tak licznymi restrykcjami, gdyż mamuty jako część świata prehistorii wymarły ponad 10 000 lat temu.
W celu pozyskania tak wyjątkowego i cennego budulca została zorganizowana ekspedycja archeologów, która odwiedziła wybrzeże oceanu Arktycznego łączące się z Syberią. Odkryty kieł zamrożony w czystym lodzie i doskonale zachowany, zapieczętowano aż do momentu jego oszacowania przez uprawnionych do tego naukowców.
Przez tysiące lat ten wyjątkowy materiał drzemiąc ukryty głęboko w lodzie absorbował wilgoć. Aby możliwa stała się jego wtórna obróbka należało poddać go powolnemu i niezwykle ostrożnemu procesowi osuszania obejmującego okres od 3 do 5 lat. Tylko w ten sposób przygotowany materiał mógł stać się w pełni wartościowy.
Wyjątkowość połączenia takich materiałów jak heban i kość dostrzegali już artyści antyczni. Ta kompozycja została wykorzystana przy tworzeniu kolejnej limitowanej edycji piór roku "Pen of The Year 2006". Korpus pióra został ozdobiony artystycznym połączeniem kości kła mamuta z drewnem hebanu - od starożytności uznawanym za jeden z cenniejszych i piękniejszych gatunków. Ta niezwykła kombinacja zawarta w idealnym kształcie Pióra roku 2006 tworzy zawiłą mozaikę, artystycznie grawerowanej kości osadzonej w ramach z hebanu.
Wypolerowany dysk wieńczący zakończenie skuwki pióra oddaje charakterystyczną teksturę wnętrza kości kła mamuta. Wnętrze dysku zdobi grawer przedstawiający to prehistoryczne zwierzę oraz inicjały artysty, autora zdobień Jürgena Schotta - wielkiego mistrza rzeźbienia w kości.
Platynowane zakończenie skuwki, chroni pokrętło mechanizmu napełniania pióra, na którym wygrawerowano jego indywidualny numer. 18 K, złota dwukolorowa, wykonana ręcznie stalówka dostępna jest w 3 rozmiarach (M, F, B)
Każde pióro wieczne prezentowane jest w ekskluzywnym, dopasowanym kolorystycznie (kolor kości słoniowej) drewnianym pudełku, do którego dołączono przepięknie wydaną książeczkę o piórze oraz certyfikat świadczący o limitowości produktu.
Certyfikat opatrzony jest własnoręcznym podpisem mistrza Jürgena Schotta oraz atestem zaświadczającym ponad 10 000 letnie pochodzenie użytego materiału.

Graf von Faber Castell - Pen of the Year 2007
Na ziemiach Arizony i Patagonii odkryto skamieniałe lasy, w których życie tętniło wiele wieków temu. Uległy one unikalnej metamorfozie, pokryte przez masy wulkaniczne powstałe w trakcie erupcji wulkanów, grzebiące roślinność gradem gorących popiołów lub zalewając grubą warstwą osadów. W trakcie procesu krystalizacji, który mógł trwać nawet 360 milionów lat, wapień, fosforany i sole mineralne penetrowały drzewo z okalających warstw, stopniowo zastępując je. Niektóre z naturalnych struktur pozostały. W bogatym w krzemień środowisku, skamieniałe drzewo osiągnęło wstępna fazę kamieni szlachetnych: chalcedonu i agatu.

Użycie skamieniałego drzewa jako materiału tworzącego korpus pióra wiecznego jest niezwykłym rozwiązaniem w kolekcji Graf von Faber Castell. Wymaga to pozyskania kawałków materiału o najwyższej jakości. Indywidualne barwy przechodzą od odcieni świetlistego brązu przez elegancki szary antracyt do głębokiej czerni, gdzie włókno jest niemal niewidoczne. Każde Pióro Roku 2007 jest unikalnym dziełem sztuki jest instrumentem piśmiennym i biżuterią w jednym. Platynowana oprawa otacza każdy indywidualny kamień i ukazuje jego niewątpliwą świetność w doskonałej odsłonie.
Każde Pióro Roku 2007 jest pakowane w ekskluzywną, lakierowaną kasetę z dołączonym pięknym folderem i certyfikatem. Nosi on osobisty podpis Andreasa Crummenauera - mistrza manufaktury kamieni szlachetnych Herberta Stephana, świadczący zarówno o jakości ponad 200 milionowego skamieniałego drzewa, jak i o tym, że pióro pochodzi z wyjątkowej edycji limitowanej.

Parker Duofold Presidential - Esparto

Parker Duofold Presidential to perła w koronie serii Duofold. Seria bazująca na klasycznej elegancji z lat 20, łączy tradycyjną jakość firmy Parker z rękodziełem, stylem i najnowszą technologią. Zainspirowana pięknem kamieni szlachetnych wykorzystuje nowe, luksusowe wzory wykończeń, a wyważone proporcje i elegancka linia zapewnia wygodę i komfort pisania.
Duofold Presidential wprowadzony został do sprzedaży w 1992 r., przy czym w ciągu roku powstaje tylko 10 egzemplarzy. Wykonany jest ręcznie z litego, 18 karatowego złota z wygrawerowanym wzorem Godrona dyskretnie podkreślonym czarnym kolorem. Cechuje się zupełnie nową stalówką oraz koronką nasadki, posiadającą unikalny wzór wstęgi Duofold. Każdy egzemplarz pióra posiada wygrawerowany indywidualny numer oraz certyfikat autentyczności i sprzedawany jest w eleganckim pudełku wykonanym ze szlachetnego drewna.
Parker Duofold Presidential- ESPARTO, to wersja wykonana ręcznie z litego, stemplowanego, 18K złota, ozdobiona głęboko grawerowanym wzorem ESPARTO i kontrastującym, delikatnym ornamentem pierścieni na lśniącej czerni.

MontBlanc - Greta Garbo (edycja specjalna)
W hołdzie Grecie Garbo wspaniałej primadonnie historii filmu.
Greta Garbo, znana jako Boska, zafascynowała publiczność swoją charyzmą i swoim mrocznym i niepowtarzalnym głosem. W ciągu zaledwie kilku lat szwedzka aktorka stała się uznaną, światową gwiazdą w filmach takich jak Anna Karenina, Mata Hari i Grand Hotel. Jej naturalne piękno i zimne, nieprzystępne zachowanie uczyniły z niej jedną z najbardziej pożądanych i tajemniczych kobiet XX wieku. Zaledwie w wieku 36 lat powiedziała na zawsze do widzenia srebrnemu ekranowi i stała się mitem, który uczynił ją niezapomnianą po dziś dzień.
Greta Garbo to pierwsza Edycja Specjalna stworzona dla kobiet. W ten sposób firma Montblanc chciała wyrazić swój respekt dla ważnej kobiety, której blask sięgnął daleko za olśniewający świat Hollywood. Jej styl, zachowanie i działania pokazały wiarę w siebie nowoczesnej i niewzruszonej osobowości, która sama ustaliła swoje standardy. Greta Garbo urodzona 100 lat temu, w dniu 18 września 1905 roku, zainspirowała firmę Montblanc do uchwycenia aury tej unikalnej kobiety i wyrażenie tego poprzez Specjalną Edycję jej dedykowaną.
3 różne modele odzwierciedlają charyzmę wielkiej filmowej primadonny: Edycja Specjalna, Edycja Jubileuszowa 1905 i Edycja 100 Rocznica Urodzin. Łatwo wpadająca w oko cecha we wszystkich piórach poświeconych Grecie Garbo, to indywidualny wzór ręcznie wykonanej stalówki z 18-karatowego złota, jak i ekstrawagancki klips ozdobiony perłą Akoya. Dodatkową cechą wszystkich trzech piórach wiecznych (napełnianych nabojami), jak i długopisu, który jest dostępny tylko w Edycji Specjalnej Greta Garbo, jest wygrawerowany podpis legendarnej aktorki.

Montblanc Virginia Woolf

Hołd dla najbardziej wpływowej pisarki literatury feministycznej. Czarna laka z wzorem fal, nawiązującym do jej powieści "Fale". Pozłacane obrączki i klips ozdobiony na końcu czerwonym rubinem. 18kt. złota stalówka z wygrawerowanymi dwoma wiązami, miejscem ostatniego spoczynku pisarki.

Montblanc Miguel de Cervantes

Pióro z limitowanej serii edycja pisarzy. Szlachetne przybory do pisania jako hołd dla szlachetnego rycerza. Legendarny wiatrak Don Kichota był inspiracją dla samego wzoru. Kształt skrzydeł antycznego wiatraka jest odzwierciedlony na przyborze do pisania oraz na klipsie, gdzie ich forma zwęża się w przeciwnych kierunkach, symbolizując różne charaktery Don Kichota i jego sługi Sancho Panza. Podpis pisarza widnieje na korpusie. Wydrukowany złotymi literami zdobi korpus, któy mieni się kolorem laki z brązowego marmuru i jest podzielony złotymi obrączkami. Ręcznie wykonana, 18-karatowa złota stalówka jest delikatnie wygrawerowana zarysem wiatraka.

Montblanc Pope Julius II

Montblanc dedykuje nową Limitowaną Edycję Patronów Sztuki Renesansowemu Papieżowi Juliuszowi II. Każdego roku firma Montblanc prezentuje nowe pióro unikalnej serii przyborów do pisania, pożądane przez wszystkich kolekcjonerów i miłośników piór wiecznych na całym świecie. Tegoroczne pióro jest prawdziwie warte dystynkcji papieskiej: wystawne, złote zdobienia otoczone wyróżniającym się kształtem skuwki, symbolizującym tiarę papieską i stalówka z wygrawerowanym herbem papieskim.
Papież Juliusz II jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych patronów sztuki. Przeistoczył Rzym w kulturalne centrum Renesansu. Wspierał wielu artystów, m.in. Michała Anioła i Rafaela, zamawiając u nich słynne freski w Kaplicy Sykstyńskiej i przebudowę Bazyliki św. Piotra, która stała się największym kościołem Chrześcijaństwa. Kiedy Juliusz II zmarł w 1513 roku, zaledwie po tylko 10-ciu latach na papieskim tronie, wykonano więcej znakomitych dzieł niż podczas panowania każdego innego papieża przed nim.
Ilość tych wyjątkowych przyborów do pisania jest ograniczona do 4810 sztuk, liczby która symbolizuje wysokość najwyższego szczytu Europy - Mont Blanc i odzwierciedla oddanie marki do wyjątkowej jakości i absolutnej perfekcji.

Montblanc Sir Henry Tate

Edycja Patronów Sztuki 2006 jest skupiona na człowieku, który był przedsiębiorcą z epoki wiktoriańskiej, odnoszącym sukcesy nie tylko w biznesie lecz także był jednym z największych miłośników i mecenasów sztuki swoich czasów: Sir Henry Tate. Montblanc wybrał go w 2006 roku na nazwę limitowanej edycji przyborów do pisania, które to fascynują kolekcjonerów od roku 1992. Ta Edycja Mecenasów Sztuki, razem z unikalną nagrodą "Montblanc de la Culture Arts Patronage Award", jest w tym roku w formie platynowanego pióra wiecznego o neoklasycznym wzornictwie, inkrustowanego czerwonym lakierem i ze specjalnie grawerowaną, wykonaną z 18-karatowego złota, stalówką. Uderzająco piękne wzornictwo, artystyczne wykończenie. Limitowana Edycja "Sir Henry Tate" charakteryzuje się wyraźnym, architektonicznym wzorem. źródłem inspiracji jest neoklasyczna architektura "Tate Britain", muzeum sfinansowanego przez Sir Henry Tate’a. Geometryczne linie platynowanego korpusu i dekoracja obrączki skuwki odzwierciedlają charakterystyczne elementy stylu budynku muzeum. W eleganckim kontraście są warstwy czerwonego lakieru z wygiloszowanym wzorem na skuwce i korpusie jak i gwiazdka Montblanc w kolorze kości słoniowej na szczycie skuwki. Platynowana stalówka z 18-karatowego złota może być chowana dzięki mechanizmowi twist. Wygrawerowane dwie trzciny cukrowe, aluzja do surowców naturalnych, które umożliwiły Sir Henry Tate, zgodnie z dokumentem fundacyjnym: "pomóc sztuce brytyjskiej uzyskać właściwe miejsce i dostarczyć w ten sposób przyjemność milionom ludzi i przyszłym pokoleniom".

Montblanc F. Scott Fitzgerald

Kolejna wielka osobowość literacka przedstawiona przez firmę Montblanc - F. Scott Fitzerald. Szalone lata dwudzieste były erą ekstrawagancji i Art Deco. Generacja tej ery jazzu bawiła się przy charlestonie i szampanie - a F. Scott Fitzgerald był ich idolem. Chociaż korzystał z uroków życia high-society, w swoich wybitnych dziełach takich jak "Wielki Gatsby" i "Po tej stronie raju" nakreślił subtelny psychologiczny portret hedonistycznej Ameryki lat 20-tych, ukazując przez błyszczącą powierzchnię nieuchronną podskórną tragedię. Edycja pióra F. Scott Fitzgerald ożywia blask szalonych lat dwudziestych. Połyskujący biało korpus tworzy uderzający kontrast z czernią szlachetnej żywicy nasadki, ozdobionej kopią podpisu autora. Pierścienie i klip wykonane są ze sterlingowego srebra 925. Hołd początkom legendarnego stylu Art Deco oddaje delikatnie wygrawerowany na pokrytej rodem stalówce z 18-karatowego złota rysunek linii miejskiego horyzontu z lat 20-tych.

Montegrappa Eternal Bird

10 lat temu firma Montegrappa wprowadziła na rynek kolekcję "The Dragon"/"Smok", jedną z najważniejszych i najsławniejszych limitowanych edycji tej marki. W roku 2005 wprowadza kolekcję "Eternal Bird"/ "Wieczny Ptak - Feniks", kobiecą postać The Dragon. Rzeźba pokrywająca korpus pióra wykonana ze sterlingowego srebra, przedstawia ona wiecznego ptaka w towarzystwie postaci kobiety - podkreślającej jego silną, żeńską naturę. Korpus pióra oraz jego skuwka wykonane z cennej macicy perłowej w kolorze czerwieni. System napełniania: ręcznie wykonany, ebonitowy spływak pozwala na ciągłe, płynne podawanie atramentu. Stalówka z 18K białego złota. Seria limitowana 1912 sztuk na pamiątkę daty powstania wytwórni piór Montegrappa.

Montegrappa Amerigo Vespucci

Pióro Amerigo Vespucci to pierwsze pióro ze wspaniałej serii nowej trylogii "Le Signore del Mare" (Kobiety Mórz), dedykowane trzem włoskim jednostkom szkoleniowym żeglugi morskiej: "Amerigo Vespucci", "Orsa Maggiore" i "Palinuro". Pióro wieczne z tradycyjnym systemem tłokowym, wykonane ze sterlingowego srebra połączonego z celuloidem. W grawerowanym srebrnym korpusie, ukazuje nam się, jakże delikatny, lekko przyćmiony obraz, ta wspaniała rycina przedstawia włoska jednostkę pływającą z rozpostartymi i napiętymi żaglami. Klip to płaskorzeźba, a wierzchołek skuwki został opatrzony symbolem włoskiej marynarki. Stalówka wykonana z 18K złota pokryta rodem. Opakowanie - drewniane pudełko - odwołuje się do tematyki marynistycznej. Edycja obejmuje 1935 sztuk na świecie.

Montegrappa La Torre di Pisa
Kolekcje rocznicowe powstają w hołdzie, ku oddaniu czci współczesnemu światu. Inspirowane są ważnymi wydarzeniami i ich rocznicami o uniwersalnym znaczeniu dla historii ludzkości. Limitowana edycja Torre di Pisa (Krzywa Wieża w Pizie) powstała ku uczczeniu 20 rocznicy wpisania jednej z najsłynniejszych budowli świata na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Wspaniała podróż do miasta Pizy "rozpoczyna się" przepięknym grawerem korpusu, ukazującym Krzywą Wieżę wraz z okalającym ją placem. Całość dopełniają kunsztowne zdobienia nawiązujące do ornamentów znajdujących się na pierwszym piętrze wieży. Obręcz u podstawy skuwki dekoruje wygrawerowany orzeł - dumny symbol siły miasta Pizy. Dla jego podkreślenia, otoczono go ramą z czerwonego celuloidu, symbolizującego kolor płaszcza zbrojnego miasta.
Powolne precyzyjne grawerowanie drogocennych materiałów na różnej głębokości, pozwoliło przeobrazić powierzchnię pióra, nadając efekt trójwymiarowości. Montegrappa doskonaliła tę wyjątkową technikę latami, eksponując bogactwo detali, wyłaniających się z płaszczyzny niczym wspaniała rzeźba.

Dostępne wersje i limitowane ilości:
- pióro wieczne 18K żółte złoto: 73 sztuki
- pióro wieczne sterlingowe srebro: 500 sztuk
- pióro kulkowe sterlingowe srebro: 600 sztuk

Całkowita liczba dostępnych instrumentów piśmiennych tej limitowanej kolekcji to 1173 sztuk. Liczba ta wyznacza rok, w którym stanęła konstrukcja Krzywej Wierzy w Pizie.

Montegrappa Vatican 2000 Papal Pen

Pióro to poświęcone jest Janowi Pawłowi II. Autentyczność potwierdzona podpisem papieża oraz pamiątkową pieczęcią Wielkiego Jubileuszu. Pióro jest powleczone ręcznie wytrawionym 18-karatowym złotem. Korpus pióra ukazuje Trójcę świętą: Boga Ojca (u góry), Jezusa Chrystusa (w środku) pomiędzy Marią a Józefem oraz Ducha świętego w postaci gołębia (u dołu). świętą Trójcę otacza wielka rzesza aniołów, a cztery anioły znajdujące się blisko gołębia trzymają ewangelię. Pod względem technicznym Papieskie Pióro przedstawia sobą najnowsze osiągnięcia techniki. Pióro wykonane w trzech wersjach: srebro, złoto, różowe złoto.

Visconti Divina Proporzione

Po raz pierwszy zetknąłem się z pojęciem Boska Proporcja podczas moich badań związanych z projektowaniem piór Opera Vall Street należących do kolekcji Kwadratura Koła. Mój pierwotny zamysł stworzenia, zarówno okrągłego , jak i kwadratowego pióra został zainspirowany Człowiekiem Wirturiańskim, najbardziej reprezentatywnym przykładem Boskiej Proporcji. Następnie Don Brown napisał ,, Kod Leonarda Da Vinci" , tym samym popularyzując odwieczną ideę. To był moment kiedy zacząłem rozmyślać o piórze, które uzupełniłoby już i tak wyrafinowane formy wchodzące w skład kolekcji Kwadratura Koła, którego wprowadzenie w świat instrumentów piśmienniczych stanowiłoby nie lada innowacje nie tylko w sferze wzornictwa, ale i w dziedzinie rozwiązań technicznych.

Boskie Pióro

Zaprojektowanie takiego pióra to nie lada wyzwanie, które może wywołać obawy wśród najlepszych nawet projektantów i najzręczniejszych techników. Po decyzji dotyczącej zewnętrznych walorów modelu, przyszła kolej na stworzenie odpowiedniego rozwiązania technicznego. Wybór padł na nowy system zamykania skuwki, oraz na nowy system napełniania, który zapobiega przypadkowemu odkręcaniu się cylindra. PPT ( Pusch, Pull, Touchdown- przycisnąć, pociągnąć, wcisnąć ) to z kolei system napełniania oparty na technologii Power Filler, zaprojektowany tak, aby był niewidoczny wewnątrz cylindra uruchamiany poprzez zwykłe kliknięcie.

Złoty miernik ( przekrój / grubość / kaliber )

Dzięki Viscontiemu Boska Proporcja, oraz Złoty Numer mają instrument, za pomocą którego możemy zmierzyć ( w zakresie od 0 do 15 cm ) według swoich trzech ruchomych końcówek, czy dany obiekt jest stworzony według tych proporcji.

,,Cryplex" Viscontiego

Nie ma się czego obawiać! Nie ma żadnych fiolek z octem we wnętrzu pióra, ale zabawna zagadka prowadząca do Złotego Kałamarza. Pióra kryją w sobie pięć liczb prowadzących do rozwiązania zagadki. Można je odszukać wewnątrz skuwki, na klipsie, sekcji, korpusie i w systemie napełniania. Zadanie któremu musimy sprostać posługując się wyłącznie dociekliwością i intuicją to:
Skuwka + klips + sekcja + korpus + system = liczba
Pozłacany kałamarz otrzyma stu pierwszych klientów, którzy podadzą prawidłowe rozwiązanie równania z liczbami odpowiadającymi zakupionym piórom. Należy jednak pamiętać, aby się zarejestrować na stronie internetowej www.visconti.it

Dane techniczne

Edycja limitowana: 1618 piór w wersji srebrnej
Edycja limitowana: 618 piór w wersji złotej wykończona złotem 18K próby 750
Materiał skuwki i korpusu to celuloid w kolorze brązowym

Visconti by Mazzi
Przedstawiamy kolekcję piór stworzoną wspólnie przez firmę Visconti oraz Claudio Mazzi,znanego włoskiego projektanta i malarza,a przede wszystkim artystę. Kolekcja ta jest ręcznie malowana przez Claudio Mazzi ,aerografem (pęzlem powietrznym).
Po naniesieniu kompozycji na pióro całość pokrywa się dodatkową powłoką transparentną, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem.

Kolekcja "Visconti by Mazzi" została stworzona w 2005 roku, lecz z powodu choroby artysty swoją premierę w Polsce ma dopiero z początkiem 2006 roku.

Są to inspiracje dedykowane:

Grecja - Mity i Bohaterowie

O bogach i bohaterach Grecy opowiadali legendy, zwane potocznie mitami. Greckie mity
są tak piękne, że nie poszły w zapomnienie, choć ludzie dawno przestali wierzyć w istnienie helleńskich bogów. Z wielu historii w pamięci ludzi zachowało się kilka najpiękniejszych, które nawet we współczesnym świecie nie straciły nic ze swojej aktualności. Opowiadają one o męstwie, odwadze i potędze miłości.
Na korpusie pokazany jest profil Ateny - bogini mądrości, sztuki.

Karnawał w Wenecji - Czerwona Symfonia.

Rozpoczyna się on w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i trwa aż do balu na placu Św. Marka we wtorek przed Środą Popielcową. W tym czasie po ulicach przechadzają się ludzie przebrani w stroje karnawałowe. Są to zazwyczja stroje z XVII/XVIII wieku a nieodzowną ich częścią jest maska,która przedstawiona jest na korpusie, a zarys murów miasta na skuwce.Wykończenia korpusu i skuwki w antycznym złotym stylu,nawiązują
do wiekowości tegoż miasta.

Garcia Frederico Lorca

Na skuwce widnieje fragment utworu tegoż hiszpańskiego poety i muzyka urodzonego w Fuentevaqueros pod Grenadą 05.06.1898 r. Federico García Lorca stał się najważniejszym poetą tzw. "Pokolenia 27" i czołową postacią hiszpańskiej literatury.Na korpusie ukazuje się nam byk -symbol jego ojczyzny.

Z każdej serii stworzono 205 sztuk.
Konwerterowy system napełniania
Stalówka 14kt.F/M/B