logowanie

Nowości

Montblanc Ingrid Bergman
Hołd złożony jednej z najbardziej fascynujących gwiazd naszych czasów
Nowa Edycja Specjalna Montblanc poświęcona słynnej hollywoodzkiej aktorce Ingrid Bergman, kontynuuje linię "Diva" poświęconą w poprzednich latach innym legendom Hollywood - Grecie Garbo i Marlenie Dietrich . Produkty z linii inspirowane są nadzwyczajnym talentem Bergman, jej wielką osobowością, wyrafinowaną elegancją i charyzmatycznemu blaskowi.

Montblanc George Bernard Shaw
Rok 2009 firma Montblanc zdecydowała poświęcić genialnemu irlandzkiemu prozaikowi i dramaturgowi, laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1925 rok. George Bernard Shaw w pamięci czytelników zasłynął głównie jako twórca wielu dramatów, w tym tego najsłynniejszego - Pigmaliona, za Którego kinową adaptację w 1938 roku został uhonorowany Oscarem (nagroda za najlepszy scenariusz adaptowany). Edycja limitowana pióra Montblanc George Bernard Shaw liczy 12 000 sztuk wiecznych piór oraz 14 000 długopisów.


Caran d'Ache African Masks
Tajemnicze i spektakularne - dwa słowa znakomicie określają najnowszą limitowaną kolekcję szwajcarskich mistrzów. Pióro wieczne i roller "Afrykańskie Maski Plemienne" zostały stworzone w hołdzie dla piękna i tajemnicy starożytnych kultur Czarnego Lądu. Te unikalne dzieła sztuki zostały przyozdobione drogocennymi materiałami i stworzone wyłącznie ludzkimi rękoma. Wykonane z oksydowanego srebra próby 800, sprawiającego wrażenie antycznego amuletu.

Korpus i skuwka pióra pokryte są wzorami afrykańskich masek, z zachowaniem ich najdrobniejszych szczegółów. Wykonany ze złota wizerunek afrykańskiego słonia, cesarza zwierząt i symbolu mądrości, jest znakomicie uwidoczniony na piórze. Sekret tajemnych afrykańskich mocy ukryty jest w magicznym kamieniu z południowej Afryki - Tiger Eye - który osadzono w górnej części skuwki. Kamień ten przypomina do złudzenia oczy tygrysa i podobnie jak maski afrykańskie posiada właściwości magiczne. Chroni właściciela przed złą energią a jednocześnie jest symbolem odwagi, optymizmu, fortuny i szczęścia. Wykonano tylko 128 sztuk piór wiecznych i 64 sztuki rollerów ze specjalnie grawerowaną przednią częścią w plemienne afrykańskie wzory.


Montblanc Arturo Toscanini (edycja specjalna)
Pióro z edycji specjalnej, poświęcone wybitnej postaci - włoskiemu dyrygentowi Arturo Toscanini. Pióro wykonane z czarnej laki wykończone platynowanymi elementami. Stalówka wykonana z rodowanego 18K złota. Klip w kształcie przypomina układ strun wiolonczeli. Na pierścieniu wygrawerowano podpis Maestro.


Montblanc Marlene Dietrich (edycja specjalna)
Pióro z Edycji Specjalnej poświęcone wybitnej postaci popkultury XX wieku - Marlenie Dietrich. Pióro wykonane z czarnej laki z elemantami masy perłowej wykończone platynowanymi elementami. Stalówka wykonana z rodowanego 18K złota. W klipsie umieszczony jest szafir.


Caran d'Ache - "1010"
Pióro to, swoją niesamowitą stylistyką i każdym, nawet najdrobniejszym detalem nawiązuje do rozwiązań technicznych, które stosowane są w zegarmistrzostwie. Niesamowicie wysokie i rygorystyczne standardy produkcyjne z zachowaniem tradycji "Swiss Made" pozwoliły na wykonanie 10 sztuk piór wiecznych w wersji złotej i tylko 500 sztuk w wersji srebrnej. Każde pióro wieczne posiada własny indywidualny numer.

Korpus pióra nawiązuje swoją budową do zegarków typu "skeleton". Aby możliwe było stworzenie tak delikatnego i idealnie cylindrycznego korpusu bez jakichkolwiek deformacji specjalnie w tym celu został stworzony jedyny na świecie program technologiczny który pozwolił na uzyskanie tego niesamowitego efektu. Na szczycie korpusu znajduje się odwzorowany regulator chodu zegarka - koło balansowe - element, który ożywia każdy mechaniczny zegarek. Regulator ten umieszczony jest pomiędzy dwoma rubinami. Całość przykryta odpornym na zarysowania szafirowym szkłem.

Skuwka pióra swoją niepowtarzalną stylistyką nawiązuje do koronki zegarka a klip ma kształt wskazówki. Tak jak w najlepszych szwajcarskich zegarkach stosuje się rubinowe łożyska, tak i w tym niezwykłym piórze wiecznym tłok pióra zaopatrzony jest w ten kamień szlachetny. Na stalówce pióra, która wykonana jest z 18 karatowego złota pokrytego rodem znajduje się delikatny grawerunek koła zębatego - elementu do wykonania którego potrzeba największej precyzj korpusu bez jakichkolwiek deformacji specjalnie w tym celu został stworzony jedyny na świecie program technologiczny który pozwolił na uzyskanie tego niesamowitego efektu. Na szczycie korpusu znajduje się odwzorowany regulator chodu zegarka - koło balansowe - element, który ożywia każdy mechaniczny zegarek. Regulator ten umieszczony jest pomiędzy dwoma rubinami. Całość przykryta odpornym na zarysowania szafirowym szkłem.


Skuwka pióra swoją niepowtarzalną stylistyką nawiązuje do koronki zegarka a klip ma kształt wskazówki. Tak jak w najlepszych szwajcarskich zegarkach stosuje się rubinowe łożyska, tak i w tym niezwykłym piórze wiecznym tłok pióra zaopatrzony jest w ten kamień szlachetny. Na stalówce pióra, która wykonana jest z 18 karatowego złota pokrytego rodem znajduje się delikatny grawerunek koła zębatego - elementu do wykonania którego potrzeba największej precyzji.

Całość umieszczona jest w niezwykle eleganckim, lakierowanym drewnianym pudełku i zawiera dodatkowo unikatowy kałamarz z atramentem w kolorze niebiesko-czarnym. Kształt szklanego pojemnika z atramentem również nawiązuje swoją stylistyką do szwajcarskich zegarków. Korek w kształcie koronki z logo Caran d'Ache i grawerunki w kształcie kół balansowych.


Montegrappa Genio Creativo - tributo ad Antonio Stradivari
Montegrappa, symbol włoskiego stylu, niepowtarzalnego wzornictwa oraz kreatywności w swej najnowszej odsłonie składa hołd wybitnym jednostkom, geniuszom zapisanym w historii ludzkości. Pierwsza z edycji, limitowana, rocznica kolekcji "Genio Creativo" dedykowana jest Antonio Stradivari'emu - twórcy wyjątkowych instrumentów muzycznych - skrzypiec. Do dziesiejszego dnia, urodzonemu w 1644 roku we Włoskiej Cremonie artyście, nikt nie zdołał dorównać. Żadnemu z rzemieślników nie udało się wydobyć z instrumentu równie czystego i głębokiego brzmienia, jakim charakteryzuje się Stradivarius - co bez wątpienia składa się na geniusz artysty w tej dziedzinie.

Delikatne, wręcz zmysłowe wzornicnane z masy żywicznej, kunsztowne wykończenia pokryte platyną. Indywidualny numer każdego instrumentu kolekcji umieszczony jest na obręczy skuwki. Pióro wieczne zwieńczone jest 18-sto karatową, wykonaną z białego złota stalówką zdobioną elementami ze złota w kolorze żółtym: zarys kształtu skrzypiec oraz inicjały A.S. - wyjątkowa sygnatura, którą Antonio Stradivari umieszczał na większości swoich instrumentów.


[ więcej ... ]