logowanie

Misja Polskiego Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór
Pióro wieczne nie jest tylko przedmiotem codziennego użytku.
Jego stalówka poprzez swą zdolność przyswajania indywidualnego stylu właściciela, powoduje iż staje się ono osobistą wizytówką, czymś co daje wyobrażenie o naszym wnętrzu i charakterze.
Posiadanie pióra jest jak codzienna obecność zegarka na ręku, lub ulubionego pierścionka na palcu, którego brak wywołuje niepokój.
Pisanie piórem zmienia jakość naszej pracy i naszego życia. Jest czymś żywym, co daje inspirację i pomaga dostrzec urodę codzienności.
Posiada również wielką moc. Niejednokrotnie było ono "Niemym Świadkiem Historii" przy składaniu podpisów na dokumentach najwyższej wagi.
Inspiracją do założenia PKMiKP było wieczne pióro jako przedmiot sam w sobie, którym można godnie uhonorować najistotniejsze idee, wydarzenia, postaci. A zatem inauguracja działalności Klubu pokrywa się z datą Światowej Premiery pióra Omas- Lech Wałęsa piora stworzonego w limitowanej serii 1989 szt. , dla upamiętnienia 10- tej rocznicy zburzenia porządku politycznego ustanowionego na Konferencji w Jałcie.
Klub został powołany 12 lutego 1998 r. Członkami- założycielami Polskiego Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór są: Andrzej Bilikle, Lucjan Kydryński, Krzysztof Obłój, Marcin Święcicki, Lech Wałęsa, śp. Edward Wende, śp. Andrzej Zakrzewski, Wojciech Bazarnik.
Celem Klubu jest szerzenie kultury pisania piórem, jak również kultywowanie mody na posiadanie ekskluzywnych przedmiotów do pisania, które bez wątpienia zasługują na miano "posiadających duszę", a także skupienie wszystkich miłośników i kolekcjonerów piór i przyborów do opisania, by dzielić się wspólną pasją.
PKMiKP realizuje swe cele poprzez:
  • Szerzenie wiedzy o historii piór i przyborór do pisania
  • Organizowanie wystaw, aukcji, itp. imprez
  • Informowanie o nowościach rynkowych i kolekcjonerskich
  • Organizowanie spotkań kolekcjonerów
  • Dzielenie się wiedzą na temat ciekawych wydarzeń związanych z rynkiem piór

e-mail  |  góra  |  strona główna